Yüzden Kilo Vermenin Yolları

Yüzden Kilo Vermenin Yolları

Yüzden Kilo Verdirecek Yöntemler

Kilo vermek için çalışan kişilerin sorunlarından bir tanesi de yüzden kilo vermenin zor olmasıdır. Çoğu kişi vücudunu istediği şekle sokmasına rağmen yüz bölgesindeki şişkinliklerden kurtulamayabilir. Aynada en çok gördüğümüz bölge olan yüz bölgesi kilo verdiğimizin de ispatı olma niteliğini göstermelidir. Yüzden kilo vermenin zor olmasının yanında kalıtsal faktörlerde bu noktada önemli rol oynar. Anne babadan gelen genler nedeni ile dolgun yanaklara sahip olma durumu söz konusu olabilir. Sıkı yanaklara sahip olmak için neler yapılabilir bu yazımızda bunları inceleyeceğiz. Ancak bunu yapmadan önce yüzünüzün gerçekten fazla kilolu gösterip göstermediğine kesin olarak karar vermelisiniz.Bunun için;

  1. Yüzünüzde bulunduğunu düşündüğünüz ödem ve fazla yağlar için bir hastanede ölçüm yaptırabilirsiniz.
  2. Gerçekten güvendiğiniz ve fikirlerine önem verdiğiniz bir kaç kişiye yüzünüzün dolgun ya da olması gerekenden şekilsiz olup olmadığını  sorabilirsiniz.
  3. Aynada kendinizi dikkatli bir şekilde inceledikten sonra ailenizde bulunana kişilerin de benzer yüz yapısına sahip olup olmadığına karar verebilirsiniz.
  4. Köpek yüzü hastalıkları denilen ve yüzde sarkamaya neden olabilen bir rahatsızlık genç yaşlarda ortaya çıkabilmektedir bunun önüne geçmek için doktorunuza danışın.
  5. Yüz kaslarınızı çalıştıracak aşağıda vereceğimiz egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Yüz Kaslarını Çalıştıracak Egzersizler Nelerdir?

 

yüzden kilo verme

1-Dudak Çekme

Dudakları içeri doğru çekme hareketi olarak yapılan bu hareket en etkili yüz egzersizlerinden birisidir. Elmacık kemiklerinin zamanla daha ön plana çıkmasını sağlayarak daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Alt çeneyi dışa doğru iterek dudaklarınızı öne çıkarın. Çene bölgesinde bir gerginlik oluşturarak ağız etrafında bulunan çizgilerin de yok olmasına yardımcı olacaktır.Hareketi 15 saniye kadar yaptıktan sonra 10 defa daha tekrar etmelisiniz.

2-Balık Surat Hareketi

Küçükken pek çoğumuzun aslında eğlenerek yaptığı balık suratı hareketi yanak kaslarının çalışmasını sağlamaktadır. Yanaklarda bulunan fazla yağların eritilmesi için en kolay ve eğlenceli hareketlerden olan balık suratı hareketini günün her anı yapabilirsiniz. 5 saniye süreyle bu hareketi yaptıktan sonra çene ve yanak bölgenizde yanma hissetmeniz gerekmektedir. Eğer yanma hissi duymuyor iseniz yanaklarınızı yeteri kadar içeri çekmiyorsunuz demektir. Bu hareketi yaparken yine 5 er saniye süreyle 110 tekrar yapmanız gerekmektedir.

3-Göz kapama

Evet oldukça kolay olan ve yanaklardan kilo vermenin yollarından olan göz kapatma hareketini mutlaka denemelisiniz. Yanaklarınızı da sıkarak  gözlerinizi oldukça sıkı bir şekilde kapatın.Yüzünüzde bulunan kasların kasıldığından emin olduktan sonra 10 saniye boyunca bu şekilde kalın. Ardından kısa bir ara verin ve 10 tekrar olacak şekilde hareketi tamamlayın.Gün içerisinde ara ara bu tekrarı yapmanız süreci oldukça hızlandıracaktır.

4-Yüzünüzü Gerin

Bir başka önemli teknik olarak gösterilen yüz germe hareketi yanakların yanlara doğru gerilmesi ile yapılmaktadır. Aynı hareketi eğer yüz bölgeniz çok yağlı ise yanaklarınızı aşağı doğru çekerek de yapmanız mümkündür. Hareketin doğru şekilde yapılması için biraz acı hissedilmesi gerekmektedir. gergin olan yüzünüz elmacık kemiklerinden aşağıya doğru sızlayacak bu sayede sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

5-Zürafa Hareketi

Boyun bölgesinde yaşanan sarkmalar yine kilo verilirken en istenmeyen yağlar nedeni ile rahatsızlık vermektedir.  Parmaklarınızı hemen boyun başlangıç kısmına koyarak başınızı yukarı bakacak şekilde arkaya doğru yatırın. Bu hareketi yaparken sabit olmayacaksınız ve başınızı bir öne bir arkaya vererek hareketin sonlarına doğru alt dudağı dışarı vererek tamamlamaya çalışmalısınız.Başımızı her arkaya yaslayıp öne doğru getirme kısmında derin nefes alıp vermelisiniz.

6-Gülümseyin

Gülümser iken yüz bölgenizde pek çok kas bölgesi harekete geçmektedir. Bu da yüz bölgesinden kilo vermenin en iyi yöntemlerinden bir tanesidir. Kaslarınızın gülümseme sırasında esnemeleri nedeniyle bu bölgenin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda madde olarak eklememiş olsak bile bu hareketlerin yanında sakız çiğnemek yüz kaslarınızın çalışması için bire birdir. Tabi kilo verme yolları arasında bu işlemi yaparken şekersiz sakız kullanılması gerekmektedir. Yine bayanlar için bu süreci atlatırken  psikolojik olarak iyi hissetmek amacıyla yapılabilecek pek çok makyaj yöntemi bulunmaktadır. Göz altı çevrelerini örtecek şekilde yapacağınız makyajlar yüz bölgenizi daha çok ön plana çıkaracaktır. Kaşların ince tutulması yine yüzünüzü olduğundan küçük gösterebilecek ip uçları arasında bulunmaktadır.Bunu yaparken kaşların göz genişliğinde olması mümkün ise daha iyi sonuç verecektir. Koyu allıklar yüzünüzün dış bölgesinden yani kulak tarafından iç kısımlara doğru sürer iseniz yanakların daha basık şekilde görünmesini sağlayacak ve daha ince bir izlenim kazanmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Ben 28 yaşında bir öğretmenim vücuduma oranla yüz bölgem çok şişkin duruyordu. Verdiğiniz egzersizleri deneyerek 1 ay içinde değişimi gördüm. Benim için gerçekten sorundu ve bu tarz faydalı bilgileri başka bir yerde bulamadım. Sitenizdeki tüm yazıları okudum gerçekten bu işi severek yaptığınız ve bilgili olduğunuz anlaşılıyor yalnız özel mesaj olarak bir konuda mail attım dönüş yapar iseniz çok sevinirim:)

  2. Yüz bölgesi gerçekten emek isteyen bir bölge ben estetik yaptırdım. Ama yine de tam istediğim şekilde değil egzersizler önemli benzerlerini doktorum da söylemişti

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM