Maça çayı faydaları ve hazırlanışı

Maça çayı faydaları ve hazırlanışı

Diyet Yaparken Maça Çayı Tüketin

Kilo vermenin yolları arasında sıkça tercih edilen yeşil çaylar  kahvaltı ve ara öğünlerin vazgeçilmez içeceği haline gelmeye başladı. Siyah çayların demir eksikliğine neden olduğu ve aşırı tüketilmesinde çeşitli hastalıklar ortaya çıkardıkları gibi iddialar insanları farklı arayışlar içine soktu.2017 yılında yurt dışında en trend olan zayıflamaya yardımcı çayların başında Maça Çayı gelmektedir.Japonların sık olarak tükettiği yeşil renkte olan Maça Çayı sağlığınız için önemli faydalar sunmaktadır. Özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde kanser gibi tehlikeli hastalıklara karşı oldukça etkilidir.Birçok kanser ile mücadele kurumu tarafından kanser ile mücadele için tavsiye edilmeye başlanan Maça Çayı içerdiği az miktarda kafein oranı sayesinde metabolizma hızınızın artmasını sağlamaktadır.

maça çayı

Toz şeklinde olması ve hazırlanmasının oldukça kolay olması sayesinde gün içerisinde,kahvaltıda ve spor öncesinde severek tüketebileceğiniz bir çay türüdür. Genelde insanlar zayıflama sürecinde yeşil çayı tadı kötü olduğu gerekçesi ile içmek istemeyebiliyorlar. Bu noktada farklı bir lezzet olarak Maça çayı denenmesini tavsiye etmekteyiz. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile kış aylarında yaşanan grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarında önüne geçtiği yapılan araştırmalar ile ortaya konulmuştur. Maça Çayı tüketmeniz ardından tükürüğünüzün asit oranı daha da azalmaktadır bu sayede diş sağlığınız için de büyük faydalar sağlayacaktır.Ayrıca diğer yeşil çaylar gibi dişlerinizde plak oluşmasının da önüne geçecektir.Bu arada yoğun stres altında olduğunuz dönemlerde Budistlerin meditasyonlarında yaptıkları gibi sizlerde rahatlamak için Maça çayı tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Ekranlarda sıkça gördüğümüz Prof.Dr Mehmet Öz özellikle zayıflamak isteyen kişiler için bu çayı tavsiye etmektedir. Fareler üzerinde yapılan deneyler sonucunda böbrekler için ciddi faydaları olduğu gözlemlenen bu çay karaciğer yağlanmasının da önüne geçmiştir. Toplanıp hazırlanması zahmetli olduğu için fiyat olarak diğer yeşil çaylardan biraz pahalı olan Maça çayının fiyatı  50 gr  için yaklaşık  olarak 30 TL kadardır.

Maça Çayı Hazırlanışı

Yurt dışında diğer yeşil çayların ülkemizden biraz farklı tüketildiğini söyleyebiliriz. Özellikle İngilizler siyah çayı bile süt ile içmeleri ile bu konuda bize farklı gelebilmektedirler. Yine aynı şeyi Maça çayı tüketiminde de yaptıklarını belirtelim. Normal su içerisine ya da süt içerisine katarak tüketmek mümkündür. Latte olarak tüketilebilmesinin yanında bu toz şeklindeki çaydan dondurma bile yapılabildiğini sizler ile paylaşalım. Günlük bir kaç gramdan fazla tüketilmesi yeterli olmak ile birlikte diğer yeşil çaylarda olduğu gibi fazla alınması karaciğer rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bu nedenle her şeyde olduğu gibi Maça Çayı tüketiminde de ölçülü davranmalısınız. Online olarak bir çok sitede satılmakta olup bazı aktarlarda da bulunabilmektedir. Maça çayı kullananların yorumlarını da aşağıda bulunan yorum kısmında bizimle paylaşmalarını bekliyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM