Erkekler İçin Kilo Vermenin Yolları

Erkekler İçin Kilo Vermenin Yolları

Erkekler İçin En İyi Kilo Verme Yolları

Erkekler için kilo verme hedefleri arasında olan karın bölgesindeki yağlanmalar  çok rahatsız edici olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında plajlarda ya da üzerinizi çıkarmanız gereken bir anda  bu durum dahada can sıkıcı olmaktadır. Hepsinden öte  bu bölgede bulunan fazla yağlar erkeklerde diyabet ve kalp hastalıklarının en başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Bu tarz problemlerden kaçınmanın en iyi yolu spor ve iyi bir diyet sayesinde kilo vermektir. Şimdi daha sağlıklı ve düzgün bir hayat için neler yapabileceğinize bakalım.

erkekler için kilo verme

Erkekler için kilo verme yolları-Adım 1

Kalori alımınızı azaltmalısınız. Kilo vermenin yolları içerisinde en önemli adım olarak yapmanız gereken şey negatif yönde kalori dengesi kurmanız gerektiğidir. Bunun anlamı yaktığınız kalori miktarının aldığınız kalori miktarından fazla olması demektir. Yarım kiloluk vücut yağı içerisinde 3500 kalori barındırmaktadır. Eğer bir hafta sonunda yarım kilo kaybetmek istiyorsanız günlük 500 kalori açık oluşturmanız gerekmektedir. Yani 5000 kalori yiyor iseniz 5500 kalori yakarak  yediklerinizin depo olarak değil ısı ve ter olarak atılmasını sağlamalısınız.

Erkekler için kilo verme yolları-Adım 2

Antrenmanları dayanaklılık üzerine olacak şekilde yapmaya çalışın. Bu tarz egzersizler kilo vermenizi kolaylaştıracaktır çünkü tüm vücut aynı anda çalışmaktadır. Bu antrenmanlar sayesinde yağ yakımı artacak aynı zamanda vücudunuz çeviklik kazanacaktır. Haftanın 3 günü plank,squad gibi dayanıklılık egzersizleri ile güçlenebilirsiniz. İlerleyen süreçte dead lift gibi daha ağır olan dayanıklılık egzersizlerinizi programınıza dahil edebilirsiniz.1 dakikalık bir plank ile vücudunuzun ne kadar yorulduğunu deneyerek gözlemleyebilirsiniz. Bu hareket sayesinde yan karın yağlarının yakımı hızlanmaktadır.

Erkekler için kilo verme yolları-Adım 3

Pek duymadığınız bir yöntem olduğunu düşündüğümüz düşük yoğunluklu idmanı(high intensity interval training) denemelisiniz. Bu egzersizde vücudumuzu şaşırtma yöntemini izliyoruz. Örnek vermek gerekirse 2 dakika koşu yaptıktan sonra 1 dakika yürüyüş yapıp bu şekilde 20 dakika geçirdiğinizi düşünün. Kalp atışınız bir hızlanıp bir yavaşlayacak bu sayede daha hızlı yağ yakacaksınız. Bunu 20 saniye hızlı hareket arkasını 10 saniye dinlenme şeklinde de yapabilirsiniz. Bu çalışma şekli ile ilgili internette  pek çok makale bulabilirsiniz(hiit cardio). Kanser riskini azaltmaktan tutunda daha hızlı kas oluşumuna kadar birçok faydası bulunmaktadır.

Erkekler için kilo verme yollarıAdım 4

Aerobik egzersizleri spor salonunda görmezden gelmeyin. Genelde çalışmalarda ağırlık kaldırma hevesi yaygın olmaktadır.Bisiklet,koşu bandı,eliptik gibi makineler daha çok bayanlar için koyulmuş gibi bir kanı vardır. Bu düşüncenin aksine erkeklerde yağlanmanın çok olduğu  bölgeleri bu çalışma yöntemleri ile yakmak daha kolaydır. Vücut ısınızı arttırarak büyük ölçüde ter atmanızı sağlayacak olan bu makineler sayesinde daha hızlı kilo vereceksiniz.

Erkekler için kilo verme yollarıAdım 5

Circuit Training(Dairesel Antrenman) yapmaya başlayın. Bu çalışma şekli yukarıda bahsettiğimiz dayanıklılık egzersizleri ile aerobik hareketlerin bir kombinasyon şeklinde yapılmasıdır. Hareketlerin olabildiğince hızlı bir şekilde ve arka arkaya beklemeden yapılmasına dairesel antrenman denmektedir. Nabzı sürekli yüksek tutacak olduğunuz bu çalışma iskelet sistemi ile birlikte kasların da güçlenmesini hedeflemektedir. Yapacağınız daireler en fazla 20 dakika şeklinde olup; bir ağırlık çalışması ardından aerobik hareket yapılması doğrultusunda tamamlanmalıdır. Daire sayılarınızı güç kazandıkça arttırarak ilerleyebilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz görseli kendinize uyarlayarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada yapacağınız diyet programına itaat etmeniz tabi ki de çok ama çok önemlidir.

 

erkekler için kilo verme programı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Bilgiler için sağolun arkdaşlar biraz karın bölgemde yağ fazlam var salonda yukarıdakileri bi deneyelim bakalım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM