Spor Yapmadan Kilo Vermek

Spor Yapmadan Kilo Vermek

Sağlıklı bir hayata adım atmak, her zamankinden daha zinde olmak ve dolayısıyla fazla kilolardan kurtulmak için sürekli spor yapmak önemlidir. Vücudunuzdaki tüm organların görevini yerine getirmesi ve en iyi imkanlara ulaşmanız için gerekli olan spor, tüm vücudun dengeye ulaşmasını, sağlıklı beslenmeyle birlikte; daha uzun süreli yaşamanıza da imkan tanıyacak bir eylemdir. Spor yapmadan kilo vermek fırsat bulamayan ve gün içerisinde spora vakit ayıramayan insanların sıklıkla başvurdukları bir olay olmasının yanı sıra; sürekli diyet yapmaya odaklı olarak bir yaşama adım atmanıza da imkan tanıyor. Yani istediğiniz her şeyi yemeyip, her zamankinden daha az yiyerek kilo vermeye çalışmanızın, spor yaparak vereceğiniz kilolardan daha yavaş ilerleyeceğini, her zaman elde etmek istediğiniz ideal kiloya ulaşma süresini de uzatacağını bilmelisiniz.

Günlük olarak düzenli yürüyüş, koşu veya yüzme aktivitelerine bile karışıyor olsanız büyük bir etkeni elde etmiş olursunuz. Ancak sadece işten eve, evden işe giderek kilo vermek istiyor, fiziksel olarak hiçbir şey yapmamaya da kendinizi odaklıyorsanız; kesinlikle daha zorlu bir süreç sizi bekliyor demektir.

Sporsuz zayıflama

Spor Yapmadan Zayıflama

Spor yapmadan zayıflamak için, ilk olarak yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Karbonhidrat ve yağ içeren ürünlerden uzak durup, kızartma yiyecekler yerine; daha sağlıklı olan haşlanmış yiyecekleri tercih etmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra, diyetinizi kendiniz oluşturabilir; profesyonel bir diyetisyenden de destek alabilirsiniz. Bu sayede, vücuda girecek olan tüm maddelerin oranlarını sizlerde belirleyip, hamur içi ve kilo aldıracak olan tüm yiyeceklerden de uzak durarak, olumlu bir sonuca ulaşabilirsiniz. Spor yapmanın verdiği kalori yakma etkisini, işinize arabayla gitmek yerine yürüyerek giderek karşılayabileceğiniz gibi; hiçbir şekilde hareket etmeden sadece yeme içmenize dikkat ederek de, vücuttaki yağ oranının düştüğünü gözlemlemeniz mümkündür. Spor yapmadan kilo vermek oldukça zor bir işlem olmasının yanı sıra; uzun vadede sağlıklı kilo vermenize de imkan tanıyacaktır.

Spor Yapmadan Yağ Yakmak

Spor, her insanın yapması gereken bir eylem olmasının yanı sıra, zamandan yana sorun yaşayanlar için spor yapmadan yağ yakma işlemleri de bulunmaktadır. Bunun için cerrahi operasyonlar, antidepresan hapları veya farklı ilaçlar ön görülmektedir. %100 sağlıklıdır diyemeyiz ancak, spor yapmaya vaktiniz yok ve kilo vermek istiyorsanız, denemenizde fayda var. Yiyecek olarak da, karbonhidrat, yağ ve kalori içeren tüm gıdalardan uzak durarak, yalnızca protein ağırlıklı olarak tüketim sağlamanız gerekecektir. Bunun yanı sıra, ihtiyacınız olan asıl kiloya ulaşana kadar geçen sürede sorun yaşamamak için tamamen hareketsiz durmayıp, küçük yürüyüşler ve zaman kazandıracak eylemler yapmanız da önemlidir.

Spor Yapmadan Protein Almak

Proteinler, vücutta yer alan kasların yapı maddesidir diyebiliriz. Yani kas yapmak isteyen hereksin proteine ihtiyacı vardır. Ancak vücuda giren proteinin yakılarak kas olmasını sağlamak için spor yapmak şarttır. Spor yapmadan alınacak olan proteinler, vücuda sadece ağırlık katacağı için, esas etkisini göstermeyeceğine de emin olabilirsiniz. Protein içeren et ve et ürünü gıdaları yoğunlukla tüketmeniz, hiçbir hareket yapmadan veya sürekli spor yapmadan tüketmeniz sonucunda, bir süre sonra sorunlar yaratabileceği gibi; kasa dönüşmesini de beklememeniz gerekecektir. Tüm bu unsurları dikkate aldığınız zaman, spor yapmadan alacağınız proteinlerin yarardan çok zararı olacaktır.

Spor Yapmadan Göbek Eritmek

Türk insanında, özellikle erkelerde sıklıkla rastladığımız göbeğin oluşma mantığı, haddinden fazla yağ ve hamur işi yemeniz sonucunda, hiçbir spor hareketi yapmadan sadece yaşamanızla ilişkilidir. Bu durumda, hamur içi ve yağ içeren gıdalardan uzak durarak, göbeğinizin kendiliğinden, yavaş ama kalıcı bir şekilde eridiğini görebilirsiniz. Bu sayede, istediğiniz zamanlarda göbek eritmek için kendinizi ekmek, poğaça, börek ve tüm hamur işlerinden uzak tutarak, fazla yağlı yiyeceklerden de esirgeyerek elde edebilirsiniz. Diğer şekilde spor yapmadan göbek eritmek spor ile daha kolay olmasına rağmen, uzun bir sürede eritmenin yöntemini de kullanmış olacaksınız.

Spor Yapmadan Kaç Kalori Yakılır?

Vücudun harcadığı enerji sonucunda kaybettiği güce kalori denilir. Yaptığınız işe bağlı olarak, yürüdüğünüz mesafe, kaldırdığınız ağırlık, sarf ettiğiniz eforla birlikte kalori miktarı da orantılıdır. Sürekli spor yapan bir insanın 10’da 1’i kadar kalori yakabilmek için, sürekli bedensel işlerde çalışıyor olmanız gerekmektedir. Bu da, ortalama olarak günlük 30 40 kaloriye denk gelmektedir. Ancak spor yapmadan yaktığınız bu kalorinin çok daha fazlasını, yediğimiz yemekler ve içtiğimiz içeceklerle geri aldığımız için, fiziksel bir etkiye ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Spor Yapmadan 1 Ayda 10 Kilo Verme

Bir insanın spor yapmadan ayda 10 kilo vermesi için, tamamen aç kalması gerekir. Bu da kilo vermek değil, direkt olarak açlık grevine girecektir ki; yine 10 kilo vermek büyük bir başarı olacaktır. Durum böyle olunca ve sağlıklı olarak kilo vermenin ayda 4 kiloyu geçmemesi gerektiği de bilimsel olarak belirtilmesiyle birlikte, spor yapmadan kilo vermenin en uygun yollarından olan diyet yapmayı biraz daha ağır hale getirmeniz gerekecektir. Ekmek hiçbir şekilde tüketmeden, hamur içiyle olan ilişkinizi keserek, tatlı tüketimini durdurarak ve şeker içeren hiçbir gıda tüketmeyerek belli bir kilo vermeyi hedefleyebilirsiniz.

Sporsuz Kilo Verilir mi?

Herkesin kafasında olan sporsuz kilo verilir mi sorusu, elbette olumlu bir cevaba sahiptir. Yani spor yapmadan kilo vermek mümkündür. Birçok insanda farkında olmadan, yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirerek kilo verdiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, insanlara sunulan diyet listelerinden de yararlanarak, istediğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Yağ eritme konusunda daha hızlı sonuç almak isteyenler, daha hızlı kilo vermek isteyenler için spor öneriliyor olsa da; spor yapmadan da kilo vermek mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM