Ses ile kilo vermek nasıl olur?

Ses ile kilo vermek nasıl olur?

Ses Dalgaları ile zayıflamak mümkün mü?

ses ile kilo

Sorunun cevabını yazının hemen başında verelim evet ses dalgaları ile zayıflamak mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte yapılan yeni araştırmalar tıpta büyük yol alınmasını sağladı. Kilo verme yolları arasında popülerlik kazanmaya başlayan ses dalgaları ile kilo vermek de bu güncel yöntemler arasındadır.  Yurt dışında oldukça popüler olarak yaptırılan bu çalışmayı özellikle ünlüler tercih etmektedirler. Bıçak altına yatılmadan kolaylıkla kilo kaybı sağlayan yöntem ile birlikte tek bir seansta 3 ila 10 cm arasında incelmek mümkün.

Kısaca ses dalgaları ile kilo vermenin mantığını anlatacak olursak yayılan ses dalgaları ile yağ hücrelerinin parçalanması amaçlanmaktadır. Yakılan yağlar ter ya da idrar şeklinde sıvı halde erimelerinin ardından vücuttan atılmaktadırlar. Vücudun istenen bölgesine uygulanan bu yöntem ülkemizde de büyük şehirlerde uygulanmaya başlandı. Ses dalgaları ile kilo veren kişilerin yorumları oldukça pozitif olmakla beraber bu yöntem için her firmanın farklı fiyatlar verdiğini de belirtelim.

Kadınların korkulu rüyası olan selülit tedavisi için de çözüm sunan ses dalgaları haftada 2 seans olarak yapılarak hızlı kilo vermenizi sağlamaktadır. Yakılması zor olan bel ve karın bölgesinde yağ yakımını arttıran bu yönteme non izativ adı verilmektedir. Bildiğimiz gibi ses dalgaları uyguladıkları basınç nedeniyle fiziksel değişim sağlayabilmektedir. Tedavi öncesinde ultrason yönteminde olduğu gibi vücuda bir krem sürülmektedir. Bunun amacı yağ hücrelerine odaklanmak ve doğrudan onların yakılmasını sağlamaktır. Her hangi bir kimyasal madde ya da kesici ürünün yer almaması kısa sürmesi bu tedavinin tercih edilmesi için büyük etki taşıyan unsurlardandır. Ancak fiyatı nedeniyle ülkemizde çok yaygın olamamıştır. Ankara ve İstanbul’da ses dalgaları ile kilo vermenizi sağlayacak özel poliklinikler bulunmaktadır. Ne yazık ki devlet hastanelerinde böyle bir tedavi yöntemi olmadığı gibi doktorlarda bu konuda kişileri pek fazla bilgilendirmemektedir.

Yalnızca kadınların değil erkeklerinde tercih ettiği ses dalgaları ile kilo vermek yaşlı kimselerde dahi sorunsuzca uygulanabilmektedir. Egzersiz ve diyet ile yakılamayan bölgesel yağlar kişilere genetik oldukları için  zor anlar yaşatabilir. Obezite hastalarının egzersiz yapmaları zor olabildiği için kilo verme sürecinin hızlanması amacıyla sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Tedavi süresince günde 2 ila 4 litre arasında su tüketilmesi gerekmektedir. Uygulama süresi seans başına yarım saat olarak ayarlanan tedavide 4 ay sonunda müthiş sonuçlar görmeniz mümkündür. Hamile kişiler ya da vücudunda platin vs bulunan engelli kişiler için doktorların önermediğini ise belirtelim. Yalnızca ses dalgaları ile kilo vermeye çalışılmaması beraberinde egzersiz ve diyete devam edilmesi ise sürecin daha hızlı ve sağlıklı ilerlemesini sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM