1 haftada 5 kilo vermenin yolları nelerdir?

1 haftada 5 kilo vermenin yolları nelerdir?

1 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?

Pek çok insan kilo verme sürecini hızlı bir şekilde geçirmeyi amaçlar. Bizlerde bu başlık altında aşırı kilosu olanlar için 1 haftada 5 kilo nasıl verilir bunu anlatacağız. 1 haftada 5 kilo vermek için unutulmaması gereken bir şeyi yazının başında belirtelim. O da şudur ki: Bu şekilde yaşanan hızlı kilo kayıpları kalıcı olmayabilirler. Şöyle ki kişi kısa sürede vücudunda ilk olarak su kaybı yaşayacaktır. Özellikle bel bölgesinde bulunan ve en çabuk yakılması istenilen yağ kütlelerinin eritilmesi vücut için zor olmaktadır. Bu şekilde bir hedefe sahip olanlar bu işin uzun soluklu bir süreç olduğunun bilincine vararak diyet ve spor yapmalıdırlar. 1 haftada 5 kilo vermek isteyen kişilerin bu süreçte neler yapması gerektiğini dilerseniz maddeler halinde inceleyelim.

1 haftada 5 kilo vermek

1-Güne Su İçerek Başlayın

Birçok diyet programında genelde duyacağınız ilk şey bu söz olacaktır “Sabah kalkar kalkmaz su için”. İster kilo vermek isteyen bir kişi olun ister sağlıklı yaşamaya çalışan bir kişi,diyetisyenler ve spor antrenörleri sabahları içilecek olan bir bardak suyun sizlere çok fazla faydası olacağını söyleyecektir. Güne su içerek başlayan bir kimsenin metabolizması hızlanacak ve harcayacağı kalori miktarı daha fazla olacaktır. Ayrıca gece boyunca aç kalmış mideniz içilen su sayesinde tokluk hissine kapılacaktır. Kahvaltı sırasında yediğiniz besinler daha iyi emilecek ve vücudunuz ayrıca toksinlerden arınmış olacaktır. Yurt dışında oldukça yaygın olarak yapılan bir alışkanlık olan sabahları aç karnına su içmek birçok hastalığın önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. Genelde bir bardak fazlası içmenin zor olduğundan şikayet edilmesi nedeniyle en azından bir bardak suyun kalkınca içilmesi 1 haftada 5 kilo vermek için büyük önem taşımaktadır.

2-İşlenmiş Ürünler Tüketmeyin

Bu konuda yapılmış sayısız araştırma mevcut olduğunu söylemeye gerek dahi yoktur aslına bakarsanız. İçerdikleri zararlı ve kanserojen maddeler nedeniyle birçok profesörün hedefinde olan hazır ürünler kilo verme sürecindeki en büyük düşmanınız olacaktır. Özellikle diyet başlığı altında satılan ve kilo verdirdiği iddia edilen market ürünleri yarardan ziyade sizlere büyük zararlar vermektedir. Aldığınız ürünlerin ambalajlarının ön kısımlarında yazana değil arka kısımda bulunan yağ,protein ve karbonhidrat değerlerine bakarak tüketmeye çalışın. Bu tarz sağlıksız gıdalar kişilerde bağımlılık oluşturmaktadırlar. Gazlı içecekler ve diyet kolalar ile ilgili olarak da aynı şeylerin geçerli olduğunu belirtelim. 1 haftada 5 kilo vermek için tüketeceğiniz yegane ve en yararlı sıvının su olduğunu unutmadan diğer şekerli ürünlerden uzak durmalısınız.

3-Egzersizleri Aksatmayın

Vücut ağırlığınız ne olursa olsun kilo vermeniz için yapmanız gereken şey harekete geçmektir. Eğer yediklerinizi yakamıyor iseniz bu süreçte hızlı kilo vermenin pek mümkün olmadığını şimdiden belirtelim. Yakınınızda bulunan bir spor salonuna yazılabilir ya da evde kendiniz çalışabilirsiniz. Bu noktada daha önceden yazmış olduğumuz evde kilo vermenin yolları nelerdir ve kalistenik egzersiz nasıl yapılır yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Aldığınız kalori miktarını az tutarak spor yardımıyla da biraz daha kalori yakıp, vücudunuzda bulunan yağlardan zamanla kurtulmanın kolay olduğunu kendiniz göreceksiniz. Unutmayın ki sağlıklı kilo vermek istiyorsanız yemek yemeden değil de spor yaparak bu işi yapmanız gerekmektedir.

4-Kendinize Uygun Diyet Programını Seçin

İnternet üzerinde yüzlerce diyet listesi yazmaktadır. Birçok insan hangi diyet listesinin nasıl bir sürece ihtiyaç duyduğunu önemsemeden kilo vermeye çalışmaktadır. Bunun sonucunda programda yaşanan farklılıklar kişinin programını bırakıp yeni bir diyet listesi denemesine neden olmaktadır. Mümkün ise iyi bir diyetisyen ile görüştükten ve vücut kitle endeksi hesabı,yağ oranı ve hastalık durumları gibi incelenmesi gereken konular eşliğinde programınızı başlatmalısınız. Bunun dışında spor salonunda antrenör eşliğinde yapacağınız spora uygun bir diyet programına başlayabilirsiniz. Bu tarz imkanı olmayanlar için ise tavsiye edeceğimiz en iyi yöntem diyet programlarının tüm günler için nasıl ilerlediğine ve yapanların yorumlarını iyice inceleyerek başlamanızdır.

5-Kilo Verdirecek Ürünleri Evde Depolayın

Yağ yakıcı özellikleri ile meşhur olan yiyecekleri hayatınıza sokmanın 1 haftada 5 kilo vermek için şart olduğunu belirtelim. Tarçın gibi kan şekerini düzenleyen ve acıkmanızı önleyen türde olan ucuz besinleri elinizin altında bulundurmaya özen göstermelisiniz. Çay içerken içerisine çubuk tarçın atabilir yemeklerinizin içerisine katabilir ve kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Yine kilo vermeniz için metabolizma hızlandırdığı bilinen yeşil çay ve kahve gibi sıvıları egzersizlerden önce tüketmeniz daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Protein kaynaklı besinler yine tokluk hissi vermeleri sayesinde sizlere uzun süre ayakta kalma şansı sağlayacaktır. Leblebi,antep fıstığı gibi kuru yemiş türleri gün içerisinde açlık hissi duydukça yiyebileceğiniz ürünlerdendir. Şeker içeren her türlü gıdayı hayatınızdan en azından bir haftalığına denemek için çıkartarak  farkı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM