Diyette Çubuk Kraker Yenir Mi?

Diyette Çubuk Kraker Yenir Mi?

Çubuk Kraker Kilo Yapar Mı?

Özel mesajlar ile gelen sorulardan bir tanesi çubuk kraker diyet yaparken yenir mi sorusu oldu. 1 paket tuzlu çubuk kraker paket üzerinde yazan bilgiye göre 40 gramlık paket için 166 kalori olacak şekildedir. Çubuk kraker diyet esnasında özellikle acıkma anlarında tercih edilen bir üründür. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta karbonhidrat bakımından zengin sayılabilecek olan bu gıdanın çok tüketilmemesi gerektiğidir. İçeriğinde bulunan karbonhidrat açlık hissini tam anlamı ile bastırmayacağı için kısa bir süre sonra tekrar açlık hissedilecektir.

Bir adet çubuk kraker içerisinde ise şu maddeler bulunur;

-Şeker 0 g
-Lif 2,7 g
-Protein 8,8 g
-Sodyum 1,3 g
-Enerji 402,7 kcal
-Yağ 6,6 g
-Doymuş Yağ 3,3 g
-Karbonhidrat 74,7 g

Diyet yaparken çubuk kraker eğer yanında protein içeren gıdalar ile yenilir ise daha faydalı sonuç verecektir. Bir avuç fındık ile birlikte ara öğünlerde tüketmek hem karbonhidrat hem de protein ihtiyacını karşılayacaktır. Uzun süre tokluk hissi kazanarak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bir paket çubuk kraker için yarım saat kadar bir yürüyüş yapmak alınan kalorinin verilmesini sağlayacaktır. Çubuk kraker kilo yapar mı sorusu için ise çok fazla tüketilir ise evet olacaktır.

Diyet yaparken çubuk kraker yemek bir günde en fazla iki paket ile sınırlı kalırsa daha sağlıklı olacaktır. Bunun nedeni ise içerdiği tuz miktarıdır. Bizim tavsiyemiz ise paketli bu tarz ürünler yerine daha sağlıklı olan badem,ceviz gibi gıdaların tüketilmesidir. Her ne kadar kalori düşük gözükse de bu tarz ambalaj içinde olan ürünler sağlığınız için tehdit içermektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM